| IacobSabin1975 a întrebat:

Cand pornesc pc imi apare File:\Boot\BCD Status: 0xc00000e9 Info : An unexpected I/O error has occurred si daca dau enter sau esc imi da restart nu pot intra pe desktop sa fac nimic si nu am cd/stick cu windows 7 ps:am windows 7 pot accesa bootingul si /F8 sa schimb sistemul pe ambele sisteme imi face la fel

5 răspunsuri:
| cfrtobias a răspuns:

Https://errorkit.com/......y/id/41551 da eu cred ca nu te ajuta daca descarci deci instalare windows cred sau faci un safe mode si poate isi revine da nu cred...

| PainTech a răspuns:

Exista o problema de comunicare între HDD și restul componentelor. Acesta poate fi un semn că HDD-ul incepe să cedeze și trebuie înlocuit cat se poate de curând. Intra in command prompt ( vei avea nevoie de un recovery disk - un disk cu versiunea curentă de Windows). Din cmd scrie comanda chkdsk /r. Ai răbdare, procesul poate dura ceva timp.

Alternativ poți reinstala sistemul de operare.

Mult noroc!

| IacobSabin1975 explică (pentru PainTech):

Mulțumesc dar gen daca schimb hard disku nu pierd toate datele? Am informații pe hard disk de peste 3 mii de euro

| PainTech a răspuns (pentru IacobSabin1975):

Adevărat.
Poți muta datele de pe HDD vechi pe cel nou folosit un live disk cu Linux.

| IacobSabin1975 explică (pentru PainTech):

Mulțumesc, dar am încercat si efectiv nu pot face nimic l-am dus la un profesionist sa vad daca il poate rezolva daca nu cumpar alt hard disk si asta este