| eduard1029 a întrebat:

Cand vreau sa descarc ceva care este cu windows installer imi apare eroarea asta The Windows Installer Service could not be accessed.
This can occur if you are running Windows in safe
mode, or if the Windows Installer is not correctly
installed. Contact your support personnel for assistance. ce se intampla?

4 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Ai vreun firewal ceva in plus instalat in pc? Inchide-l temporar si fa o proba! reinstaleaza Windows installer.

neluL
| neluL a răspuns:

Ai vreun firewal ceva in plus instalat in pc? Inchide-l temporar si fa o proba! reinstaleaza Windows installer. Da un restart dupa!

| Alien a răspuns:

Dai restart si porneste windows-ul in mod normal esti in safe
mode si nu poti instala sau dezinstala applicatii!

| shnako a răspuns:

Apasa semnul de la Windows (intre Ctrl si Alt) + R, scrie "services.msc" fara ghilimele si apasa OK.

Cauta in lista "Windows Installer". Click dreapta pe el, Properties si la Start-up Type selecteaza "Manual". Apasa OK. Acum ar trebui sa functioneze.

Daca nu functioneaza, e posibil sa ai un virus. Descarca acest antivirus si pune-l sa scaneze dupa ce isi face updateurile: http://www.microsoft.com/security_essentials/