| skam a întrebat:

Care baterii sunt mai bune? Cele alkaline sau heavyduty?

11 răspunsuri:
.Mr.Mike.
| .Mr.Mike. a răspuns:

Cele mai bune sunt cele reincarcabile(exista si reincarcabile heavyduty)-intreaba la magazine(pentru aparatele foto sunt recomandate cele reincarcabile heavyduty)-(pentru statii emisie-receptie sunt recomandate cele reincarcabile).

| viorel2c a răspuns:

Alkalinele sigur nu "curg", pe cand heavyduty ohoo...La echipamente pretentioase si scumpe, numai alkaline altfel vei avea probleme.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Alcaline.

daniela
| daniela a răspuns:

Alcaline

| psiholoaga a răspuns:

Eu folosesc reincarcabile. Am incarcator si pentru AA si pentru AAA, unele le folosesc la aparatul foto, unele la mp3 player.

| kufu a răspuns:

Bateriile alkaline sunt mai bune decat cele heavyduty Zn-Carbon. Oricum, mai bine investesti si iei niste acumulatori care au ajuns la preturi super bune (2 acumulatori + incarcator sunt cam cat 10 baterii alkaline).

| LuS[z] a răspuns:

Cele reincarcabile

| sabina a răspuns:

Alkaline

| gabrielutzu a răspuns:

Reancarcabile.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din cate stiu eu alkalinele dar cel mai bine iti iei reincarcabile happy depinde si pentru ce vrei sa le folosesti.
Eu am reincarcabile si le folosesc pentru MP3 si pentru aparatul foto vechi.

| Cipolin_Poiana_1976 a răspuns:

Cele alkaline sunt mai bune, eu am folosit pentru un far de bicicleta baterii reincarcabile si am observat ca lumineaza mai tare cu baterii alkaline, am aflat de ce reincarcabilile sunt pe 1, 3 v pe cand alkalinele 1, 5 volti deci daca vreau lumina puternica folosesc alkaline