| DenisIonut01 a întrebat:

Care browser de internet foloseste mai putine resurse? si Care cel mai mult?
Imi puteti da un top cu browsere?
Ce probleme ati intampinat la browserele folosite si care credeti ca este cel mai bun?

P.S Eu Cred ca Google Chrome este cel mai bun,desi a inceput sa imi mearga greu si uneori chiar sa se blocheze atat browserul cat si pc-ul,acum folosesc Firefox desi si acesta a inceput sa se blocheze din cand in cand nu stiu de ce,Am incercat si cu Opera dar mi se pare ciudata big grin iar internet explorer parca nu e asa bun nu imi da optiunii de cutomizare [teme, alea alea].

12 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

La consum de resurse și stabilitate ar fi așa:
Modizilla firefox-consumă cele mai multe resurse mai ales când modulele Java sunt active
Internet explorer-Papă ram dar dar nu am avut nici o problemă cu el.Este browserul cel mai potrivit pentru Windows, dar nu și cel mai sigur, mai ales de la versiunea 8 în sus unde a devenit un mijloc de urmărie al userului de către Microsoft, sub pretextul mincinos de cică a stârpii softul malițios.
Opera-Cel mai stabil browser de internet pe care a lucrat, dar detronat de Firefox, mai ales versiunea lui nativă și anume cea Linux
Icewassel-Disponibil doar pe Debian Linux, un browser stabil și rapid
Google chrome sau Chrorium-Consumă cele mai puține resurse și este rapid, da e foarte bine, dar este deosebit de instabil, crapă aproape la fiecare exploatare apoi refuză să se mai deschidă făcându-ți navigarea pe internet un calvar.
Succes

| DenisIonut01 explică (pentru DeyCj):

Din ce am inteles este ca Icewassel este cel mai bun dar eu nu am linux...am windows, mi-ar trebui un browser care sa pot face sincronizare la marcaje.

| MikeAlexis a răspuns:

Votez Mozila pentru addonuri

| VladGH a răspuns:

OPERA e cel ce ia cele mai putine resurse dar mie nu mi-a placut
INTERNET EXPLORER e browserul la care se adapteaza toate programele
MOZILA FIREFOX mie mi-a placut cel mai mult are cele mai multe optiuni interesante
GOOGLE CHROME mie de exemplu nu prea mi-a placut e cam stranu

| DenisIonut01 explică (pentru VladGH):

Ai dreptate dar nu stiu care browser sa-l pun ca dupa un timp se blocheaza sau merg foarte greu...

| VladGH a răspuns (pentru DenisIonut01):

Daca se blocheaza dupa un timp poate sa fie nu numai problema browserului, trebuie sa mai cureti istoricul totul ce e legat de browser .....cookies...

Alte răspunsuri
| Warchild a răspuns:

Http://www.slimbrowser.net/ro/
mi se pare unul dintre cele mai rapide browsere cu consum mic de resurse si cel mai mare consumator de resurse ramane dupa parerea mea chrome, uita-te la amandoua in task manager si vei vedea :)

| JackTD a răspuns:

Browserul Tor - e cel mai bun...

| NONAME077 a răspuns:

Eu recomand Mozila Firefox