| nicu_4902 a întrebat:

Care compilator de java e cel mai bun?
care program converteste din java in limbaj de iphone app?

2 răspunsuri:
| capisci a răspuns:

Probabil te referi la cel mai bun IDE pentru Java. Compilatorul in principiu ramane la fel, sau cum sa zic, ultima versiune de JDK (+JRE) iti aduce si ultima versiune de 'javac' (implicit, cred, si cea mai buna). Cat despre IDE, Eclipse ar fi cel mai bun pentru JAVA... sau NetBeans (insa e cam maricel). Nu prea recomand JCreator pentru ca e mai ciudat, nu are Code Completion si multe alte lucruri. Mergi pe Eclipse (Helios parca e ultima versiune).

| thebest_5336 a răspuns:

JCreator, nu de alta, dar eu il folosesc si merge super. Depinde, eu am 3GS.