| Danielsme a întrebat:

M-am pus pe treaba serios si am inceput sa invat programare si imi place foarte mult. Deja stiu C\C++ si vreau sa va intreb ce alt program ar fi util sa invat? Java cumva? Apropo folosesc ca si compilator Code:Blocks.

3 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Mai intai sa stapanesti bine un limbaj, dupa te iei de alt limbaj de programare.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu trebuie sa incepi sa treci prin limbaje de programare doar asa de dragul de a spune ca ai lucrat si in C++ si in java si in php.

Daca te ai apucat de C/C++ invata bine C/C++, trecerea la alt limbaj nu trebuie sa fie niciun impediment pentru un programator bun, iar bazele le inveti cel mai bine in c++

| CinevaNou a răspuns:

Java e cel mai naspa limbaj. Zici ca stii c++ dar pun pariu ca nu ai implementat vreodata o clasa. Ai putea sa inveti c#, e mult mai fain decat java.