| Marian1111 a întrebat:

Care dintre aceste doua laptopuri este mai bun si pe care l-ati alege:

1. X55A 15.6 HD LED Glare, Intel Pentium B980(2.3GHz 3M), 4GB DDR3, 500GB, Intel HD Graphics, DVDRW, WLAN N, USB 3.0, HDMI, 2in1 CR, Altec Lansing, 0.3MP webcam, 6 cell, DOS, 2. 45Kg, 2Y

2. HP 650 | Celeron B830 Dual Core | 15.6 HD | 4GB (1x4) DDR3 RAM | 750GB 5400rpm HDD | DVD+/-RW | 802.11 b/g/n | BT | Linux | Basic Carrying Case | 1 yw,placa video:Intel HD Graphics, frecventa procesor:1.8

4 răspunsuri:
| r3ally a răspuns:

Prefer HP 650. In primul rand procesorul este dual core (chiar daca primul laptop are 2. 3ghz)! Avantaj la Hp : procesor + hdd! Dejavantaj : are 1 an garantie din fabrica (doar daca magazinul de unde il cumperi ofera 2 ani). Primul are 2 ani! Oricum conteaza si pretul! Care e mai scump e mai bun! Ca parere personala Asus'ul nu imi place happy Folosesc HP de 5-6 ani si nu ma plang happy

| Marian1111 explică (pentru r3ally):

Da dar si Asus are procesor Dual Core. Poti sa-mi spui daca rapiditatea cu care se misca un laptop tine in mare parte de valoarea pe care o are frecventa procesorului?

| r3ally a răspuns (pentru Marian1111):

Rapiditatea unui laptop tine in mare parte de procesor dar si de RAM. Al meu are procesor I3 1.4ghz dar are 6gb ram si la jocuri mai grele merge fara nici o problema. In descrierea laptopului Asus nu scrie ceva de procesor dual core. Iti dai seama ca cu cat e mai mare frecventa cu atat se misca mai repede...

| IulioNagato a răspuns:

Algel frate pe HP 650 nu o sa ai probleme cu el! Sony, HP, Toshiba si DELL sunt cele mai bune marci laptop bine si mai nou Asus!