| NeWbiE2111 a întrebat:

Care dintre aceste procesoare e mai bun? Intel Core 2 Duo E4400 2.0GHz, socket 775 sau Procesor Intel Core 2Duo E8400, 3,00Ghz,6Mb,Socket 775 aveti si un link http://www.okazii.ro/......a171002963 S-ar potrivi pe placa mea de baza unu din ele?.

Răspuns Câştigător
| Jipa95 a răspuns:

Nici nu are rost sa mai comparam procesoarele. E mai bun e8400 detasat fata de e4400.
Se pot potrivi daca placa ta de baza are socket LGA 775. Intra pe pagina producatorului placii de baza iar la CPU suport vezi intreaga lista a procesoarelor suportate.

2 răspunsuri:
| RaduTN a răspuns:

Intel Core 2 Duo E8400 este mai bun, normal! Spune modelul placii de baza ca sa-ti pot spune concret daca sunt compatibile.

| NeWbiE2111 explică:

Am luat cpu z si scrie ceva pe acolo cu LGA 775