| vidii a răspuns:

Memoriile chiar daca au 800mhz vor funciona la 533mhz cat permite placa de baza. Eu am memorii ddr3 1600mhz dar functioneaza la 1333, nu-i nici-o problema

3 răspunsuri:
| vidii a răspuns:

Procesorul apare in lista procesoarelor suportate a placii de baza, are acelasi socket cu placa de baza iar memoriile sunt ddr2, placa de baza tot ddr2 deci da, sunt perfect compatibile

| Criss_1252 explică (pentru vidii):

Multumesc, dar mi-a spus cineva ca pe site-ul placii scrie 533 mhz. iar memoriile sunt de 800 mhz.
Crezi ca totusi merg?

| Criss_1252 explică (pentru vidii):

Aa. Multumesc frumos!

| vidii a răspuns (pentru Criss_1252):

Memoriile chiar daca au 800mhz vor funciona la 533mhz cat permite placa de baza. Eu am memorii ddr3 1600mhz dar functioneaza la 1333, nu-i nici-o problema