| Gumalamanaazecea a întrebat:

Care e diferenta dintre o pagina facebook si un profil? daca e vreo diferenta, spuneti-mi cum se fac fiecare. scuze daca nu am postat la categoria potrivita

Răspuns Câştigător
| TreiSurori a răspuns:

Profilul de facebook este cel cu pozele tale reale cu informatiile tale (data nasterii, cu cine esti casatorit/logidit etc)
in care ai voie sa postezi tot ce vrei tu.
Prietenii iti vor da ADD si vei fii prieten/a cu ei.

Pagina de facebook are un anumit scop: sa arate 'lumii' ce are de oferit..de exemplu o pagina de facebook de gatit, se pun toate stirile despre gatit si multe poze cu admiratori care au pregatit mancaruri, retetele lor si multe comentarii in care oamenii se 'ajuta' sau isi spun parerea lor.
Prietenii dau LIKE (nu add, ca pe profilul tau de facebook).

Ai inteles?
funda?