| GulDan a întrebat:

Care e diferenta intre Intel duo si dual core?

3 răspunsuri:
| Me2 a răspuns:

Daca te referi la core2duo si dual core, ambele au 2 nuclee si depinde de model, celeron/pentium si nu in ultimul rand core2duo
Dual coreuriile care sunt pe piata in prezent, sunt peste "legendarele" core2duo pentru ca sunt cu multe generatii in urma

| GulDan explică (pentru Me2):

Ca sa inteleg core 2 duo sunt mai noi deci mai bune nu?

| Me2 a răspuns (pentru GulDan):

Nu,core2duo sunt destul de vechi, dar pentium dual core/celeron dual core ASTEA NOI cum e pentium g860, celeron g550, pentium g2020... fac praf un core2duo