| anonim_4396 a întrebat:

Care e faza cu pionierul timid? am vazut ca a facut deja praf ceva conturi...

Răspuns Câştigător
| Ana213 a răspuns:

Pionerul timid ase e poreclit heckerul care i-a spart` contul brigaelei si a pus intrebari in numele ei.nimic special, eventual poate mai sparce 2-3 conturi da rar asa cam o data la 2 zile laughing

12 răspunsuri:
| Ana213 a răspuns:

Pai daca nu exista nimeni care sa il opreasca... cineva e platit pentru asta nu?

| Ana213 a răspuns:

Deacod cu tine maryus37

| Ana213 a răspuns:

Intradevar ca cu net mobil e mai complicat da nu e imposibil... e complicat ca foloseste,, no proxy" si redirectionari de genu,, your freedom" am mancat si eu multe luni mancare de asta ai viteza mica da poti face multe prostii laughing

| yoyodedeea a răspuns:

Ha?

| Razvan a răspuns:

Sa privim partea buna.Va fi mai multa securitate a conturilor pe viitorwinking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu stiu faza la ce te referi?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai uitati-va la utilizatori suspendati

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Hacker nehacker laughing am vazut ca deja o facut cam multe probleme

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Exista cineva care sa-l opreasca! Numai ca adminii sunt in masura sa semnaleze aceasta "spargere" a bazei de date. Timp de 24 de ore lucreaza niste baieti care verifica siguranta pe internet. Adminii au toate drepturile asupra site-ului, este proprietatea lor, iar legea il poate pedepsi pe acel "hacker".
La cata siguranta exista pe site, spargi parola si din gresealalaughing
Am avut si eu probleme cu hackerii, la un site unde aveam toate drepturile, insa in maxim 2 ore a fost saltat de politiehappy Bine, nu in Romanialaughing Dar si aici se rezolva. Este si o campanie la politie impotriva acestora.
Cred ca adminii in loc sa puna pe blog tot felul de minciuni ca s-a rezolvat problema, ar trebui sa ia atitudine si sa lucreze la acest site; care are nevoie de atatea imbunatatiri.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dragii mei. Singurul lucru pe care vi-l voi spune, este ca in romania securitatea este atit de "buna", incit hacherii isi fac ucenicia aici, inainte sa sparga serverele de la FBI sau NASA. Oricine in lumea asta doreste sa devina hacherel, trece mai intii prin serverele din Romania, sa vada cu ce se maninca securitatea. Si aici e la fel ca in meseria de hot. Mai intii jefuieste case fara incuietori, abia pe urma se gindeste sa sparga seifuri din banci laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sunt curios cum îl mai asaltați voi pe băiețel dacă are net mobil sau vă 'hăcherește' dintr-un netcaffe. laughing
Sau voi chiar credeți că e ca-n filme? Pac, cum a spart site-ul, vin mascații cu elicopteru' în minutul imediat următor...
Site-ul TPU a fost făcut de niște începători, nu putem avea pretenții la securitate când site-ul nici măcar stabil nu e. Ca să nu mai enumerăm numeroasele bug-uri ce se repară în 2 luni de la semnalare.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@luchass -Crezi ca lumea online se rezuma la tehnologia din Romania? Mai viziteaza lumea! Mai citeste o revista de specialitate! In America retele sunt controlate, orice miscare faci ti se verifica cu ajutorul unor programe specializate. Au aia programe mai multe decat toata populatia Romaniei. Majoritatea salilor netcaffe sunt controlate, si nu e ca in Romania, unde intri si faci ce vrei. Acolo exista un administrator care mereu urmareste tot ce faci pe calculator, ce site-uri accesezi, ce stergi din calculator, si imediat cheama politia daca ai astfel de intentii, pentru ca el raspunde apoi in fata legii.
Iar NICIODATA nu a fost sparta baza de date Nasa. Unde ajung hackerii sunt simple capcanetongue Sunt si atatea reportaje pe youtube, mai studiati! Pe langa anti-virus exista n programe care iti protejeaza datele, mult mai bine.