| Catalion a întrebat:

Care e mai bun dintre Outpost Firewall ( versiunea free ) si Zone Alarm Firewall ( versiunea free )?

Răspuns Câştigător
| cosmon a răspuns:

Statisiticile au aratat C. O. M. O. D. O Firewall este pe primul loc, urmat Apoi de Zone alarm si altele, acum eu consider caorice firewall este mai bun decat cel din windows depinde si cat de mult iti place tie, de cat de multe resurse consuma si cat de repede te obisnuiesti tu cu el si cu setarile sale. Eu unul am avut Zone Alarm si am fost multumit de el, acum nu mai am firewall in PC si sunt de parere ca poti sa te feresti si singur de amenintarile de pe internet! Doar sa fii informat cu privire la acestea si unde te poti infecta cu ele, iti recomand blogul http://www.faravirusi.com o sa aflii mai multe despre solutii de securitate si devirusare in caz de infectare cu anumiti virusi.

5 răspunsuri:
| costymaximus a răspuns:

Zone Alarm

| Gabystelistu95 a răspuns:

OutPost Firewall este mult mai bun, nu este asa de agresiv ca Zone Alarm.

| hamsterx a răspuns:

Eu zic Zone alarm, dar aman2 sunt free deci iti recomand ceva platibil deoarece in ziua de azi ce e free e = 0!

| thizizme a răspuns:

@hamsterx: in cazul asta nu e asa.
Eu zic ca Zone Alarm e mai bun (nu folosesc firewall si nu prea ma intereseaza domeniul asta) tocmai pentru ca e mai agresiv. Daca ti-l setezi dupa propriile tale nevoie nu o sa te deranjeze deloc si "agresivitatea" sa te va ajuta.

| zerozero a răspuns:

Zone Alarm cu sigurantawinking