| Indecis a întrebat:

Care e mai bun Nokia 5530 sau 5800? Am citit ca la nokia 5530 bateria e problema pe cand la nokia 5800 se inchide si se deschide singur. Vreau sa luati in vedere si ca nokia 5800 e mai scump decat 5530.

Răspuns Câştigător
| frankieee a răspuns:

Din experienta acumulata... aprox 4 ani in telefonia mobila, angajat la Orange, dupa aia mutat la Vodafone... pot sa iti spun 100% sigur ca 5800 e mult mai reusit decat 5530
1 baterie mai buna ( cam 4 zile )
2 nu stiu de ce zice lumea ca se stinge, eu am avut 2, unu rosu si unu albastru si nici unu ni mi se stingea
3 vine cu card de 8gb in pachet
4 se aude mai tare decat 5530
5 ecran mai mare 5800 - 3. 2" / 5530 - 2. 9"
6 daca nu ma insel se aude si mai tare ca 5530
7 e mai frumos happy
sper sa iti fie de folos rasp meu happy

4 răspunsuri:
| nonny50 a răspuns:

Nokia 5800! parerea mea. tongue

| Foca a răspuns:

Salut si eu urmeaza sa imi iau 5800 este un telefon cu cu camera 3. 2 bateria tine 3_4 zile ca are un prieten si la aplicatii este f bun. asa ca parerea mea ia-ti 5800 si 5230 este bun dar mai bine 5800. Funda pls

| Ciprian_5075 a răspuns:

Am fost proprietarul unui Nokia 5800 si vreau sa iti spun ca nu am avut probleme cu el. Bateria ma tinea 3-4 zile. iar aplicatiile rulau destul de bine.Eu te-as sfatui sa iti iei 5800 acum depinde si de capitalul disponibil.

O seara buna!

| Alleee18 a răspuns:

Iti spun eu ca am avut ambele modele.intr adevar la 5530 bateria lasa de dorit. dar crede ma, desi la 5800 bateria tine mai mult se inchide singur de fiecare daca cand il scapi jos sau pur si simplu il arunci pe pat. dar totusi e mai bun 5800 eu inca il am si nu regret.crede ma ca merita banii. sper ca te am ajutat:*