| CyberDune28 a întrebat:

Care ebook reader e mai bun? eBook Reader Amazon Kindle Paperwhite 2021, 16GB, Display 6.8", Bluetooth, Wi-Fi, USB C, Negru

sau

eBook Reader Amazon Kindle 2022, Display 6" 300 ppi, USB Type C, Negru

?

4 răspunsuri:
| NLS a răspuns:

Cel cu Paperwhite, mai ales dacă are tot 300dpi rezoluția.

Daca are doar 237 de exemplu, eu l-aș lua pe cel cu 300, sau m-aș uita la concurenta (le am studiat pe toate, ca si eu doresc să-mi iau în curând, si am pus ochii pe un Kobo).

| pufulescu0o a răspuns:

Uita-te câte si ce tipuri de fişiere text citeste fiecare. Ar fi pacat sa gasesti o carte pe net numai in format epub, de exemplu, si ereader-ul sa nu o poată deschide.

| NLS a răspuns (pentru pufulescu0o):

Epub și mobi sunt citite de majoritatea, chiar non Kindle.
Pdf și doc, sau alte formate, mai puțin.
Cele mai multe formate le-am văzut la Kobo.

Răspuns utilizator avertizat