| rubb3rduck a întrebat:

Care este cea mai buna placa video pentru un asrock G41M-VS3? nu conteaza bugetul, vreau doar sa stiu care i cea mai buna si compatibila

7 răspunsuri:
| AstonMartin a răspuns:

Orice placa este compatibila, pentru ca in prezent se foloseste ca si slot pci-express si tu ai acest slot pe placa de baza.
Cum au zis si cei de mai sus, gtx690 daca ai zis ca nu conteaza bugetul, oricum ai platforma cam veche.
Indreaptati atentia spre o placa video cu ddr5, de la 330 lei in sus.

| hashu1985 a răspuns (pentru AstonMartin):

Compatibilitatea perfecta se face si in functie de cipsetul placii de baza, daca are cipset nVidia nu o sa functioneze niciodata la parametrii maximi cu Ati, indiferent de producatorul placii, si cum exemplul lui de placa de baza e pentru Intel, majoritatea cipseturilor sunt pentru nVidia, AMD-ul cam merge pa ATI

| AstonMartin a răspuns (pentru hashu1985):

Deloc adevarat.

| hashu1985 a răspuns (pentru AstonMartin):

Ia zi mai pustiule...cate calculatoare ai avut tu pana acum?

| hashu1985 a răspuns:

E o placa de baza slabutza, mergi pe Nvidia... in functie de ce budet dispui. Asta-i cea mai buna: GeForce GTX 690 Signature 4GB DDR5 512bit PCIe dar e usor peste 50 de milioane laughing

| Rocher a răspuns (pentru hashu1985):

Placa asta de baza are memorie ddr3 nu ddr5

| SunShineVlad98 a răspuns:

Ce mai buna placa e GTX 690... dar nu stiu daca e compatibila