| alinlovin4 a întrebat:

Care este cel mai bun anti virus si de unde il pot downloada.

Răspuns Câştigător
| WR104 a răspuns:

Www.avast.com

9 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Kaspersky Internet Security 2012
http://www.kaspersky.com/kis_latest_versions
Alegi limba romana la prima versiune si click pe ->Download.
Bafta!

| andreigroza19 a răspuns:

Avast

http://www.avast.com/en-eu/index

ai 30 de zile si cand intri in el te poti inregistra... Zice ca pentru un an dar de fapt te inregistreaza total.eu sunt inregistrat de 4 ani si nu a expirat.Cand intri intr-un fisier cu virusi, detecteaza singur si iti apare virusul, cand intri pe o pagina virusata nu te lasa si iti apare url periculos blocat.Cand descarci ceva, daca se descarca ceva virusat sare/intrerupe descarcarea fisierului. Dupa noul sistem, deschiderea normala se face diferit.o sa apara uneori programe suspicioase pe care le scaneaza.dai pe terminare si schimbare setari, apoi debifezi deschiderea in sandbox

| Stefan_Bagdan_1985 a răspuns:

Sal'tare! Parerea mea personala si cea mai buna, cred, ca cel mai bun antivirirus este "Esset NOD32",pe asta il am si eu de cand mi-am cumparat laptop-ul, adica de vreo 2 ani si ceva, si la cel vechi(desktop) tot Esset NOD32 il aveam! De ce? Fiindca e cel mai usor de folosit,foloseste foarte putin din memoria procesorului ca sa ruleze,spre deosebire de alti antivirusi(si asta e foarte important,ca nici nu e nevoie sa il dai "disable" ca sa execute pc-ul o aplicatie mai ampla,de exemplu,cand te joci un joc care cere mai multe cerinte,sau te uiti la un film online),daca il dai pe auto,nu mai trebuie sa iti faci griji de virusi,ca ii inlatura imediat,adica imediat ce ai intrat pe un site,si ai luat vreun virus, iti si apare o fereastra de avertizare, tu ce trebuie sa faci decat, un singur click pe "delete" sau "remove" si aia e! Ti l-a sters! Si daca mai ai si Malwarebite Anti-Malware, ca astea 2 merg mana in mana, sunt compatibile, adica Malwarebite-ul a fost conceput sa mearga cel mai bine cu Esset-ul.Si le poti lua de pe site-ul lor, ori daca nu pe google, dai la cautare "Esset NOD32",urmat de "last edition free download, si celalalt la fel, Malwarebite...cutare cutare, si le gasesti imediat, se si instaleaza automat si foarte usor, dai numai next, next...si aia e! Bafto dello dellooo

| vaali13 a răspuns:

Parerile sunt impartite,eu personal cel mai multumit am fost de avast,dar si avg, avira, security essentials, eset isi fac treaba, de downloadat poti sa le iei free de pe www.download.com

| WeBB a răspuns:

Cel mai bun mi se pare Eset Smart Security 5 a aparut de cateva luni

| zookey a răspuns:

Recomand bitdefender free, e chiar tare si il gasesti la ei pe site http://www.bitdefender.ro/solutions/free.html

| zookey a răspuns:

Iti recomand bitdefender free, are o detectie foarte buna si este gratuit. Il poti descarca de pe http://www.bitdefender.ro/solutions/free.html

| Adrian76n a răspuns:

Cel mai bun antivirus este de circa 7 8 ani f-secure si poti sa-l descarci de la www.f-secure.com

| Dezbracatu a răspuns:

Antivirusul avira!