| rlr09 a întrebat:

Care este cel mai bun antivirus? Dupa parerea voastra?

15 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Nu este,deoarece toate au ceva minusuri,iar virușii tot timpul apar dar cel mai bun ca rată de detecție este Avira, urmat de AVG și restul, dar nici Microsoft security essentials nu se lasă mai prejos, deși cam dă alarme false mai ales la programele ce nu sunt semnate digitale de Microsoft, programe ce le detectează pe post de malware.Numa bine.

| monstrulet a răspuns:

Dintre antivirusurile+IS pe care le-am testat, le-as alege in ordinea asta:
1. Norton Internet Security 2012
2. Kaspersky Internet Security 2012
3. avast, bitdefender, avg
4. f-secure
5. nod, panda, mse, avira

| Tlbi a răspuns:

Vezi pe link-ul de mai jos un top antivirusi + link de descarcare la cei mai buni antivirusi din 2012:
http://xux.ro/cel-mai-bun-antivirus-free-download/

| catafan a răspuns:

Antivirusul este o prostie dupa parerea mea, nu zic ca nu ajuta, ba da dar la momentul potrivit si la virusul potrivit. De exemplu eu am acum in pc un virus neshuta si nu mai scap de el, am incercat bitdefender, norton, kaspersky, eset, avg niciunul nu l-a putut sterge, doar bloca, dar dupa 5 minute virusul iar actiona, acum incerc cu Microsoft essentials, desii nu cred ca pot face mare lucru

| doctorandus a răspuns:

Din teste cel mai bine iese Avira, dar Avira Free nu-ti scaneaza e-mailurile, iar producatorul nu vrea sa stearga crackurile de la pozitivele false, desi stie ca sunt lipsite de pericol. AVG iese oleaca mai slabut decat Avira, dar AVG Free iti scaneaza e-mailurile. Si AVG are destule pozitive false. AVG mai trebuie configurat cum trebuie pentru a lucra in mod optim, anumite optiuni utile fiind lasate dezactivate dupa instalare.

| Numero1 a răspuns:

Eu cred ca AVG!

Răspuns utilizator avertizat
| ChiyoTheo a răspuns:

EsetSmartSecurity

| nouamm a răspuns:

Nu exista bun si mai putin bun.toate sunt la fel.ca si cu politistii. unul prinde hotul ca a fost dat in gat si altul il prinde ca se preda.

| WOLF9 a răspuns:

Eset nod 32winking

| samsung2550 a răspuns:

Eu cred ca e avira

| amdafa a răspuns:

Avg

| maria5432 a răspuns:

AVG este cel mai bun, eu il am si mi-a mers chiar foarte bine.

| TantaLOL a răspuns:

Bit defender logichappy