| zuzuso a întrebat:

Dupa parerea voastra, care este cel mai bun antivirus?

12 răspunsuri:
| hSh3ad a răspuns:

Bitdefender cred eu că este perfect.

| Hirako a răspuns:

Fiecare cu parerile lui...O sa vezi la raspunsuri.

Pai depinde la ce vrei sa il folosesti.Am incercat destule incat sa ma conving ca, chiar daca nu e cel mai bun in detectarea virusilor, NOD32 este pentru mine.Nu imi blocheaza hackurile si crackurile, ca si celelalte, si consuma putine resurse ale calculatorului.Probabil cel mai bun ca protectie in sine este Malwarebytes, dar trebuie sa te obisnuiesti cu sutele de alarme false pe care le da ^-^

| danimotenel a răspuns:

Kaspersky e repara fisierele stricate foarte eficient, BullGuard: Internet Security are protectie foarte mare. Insa eu recomand F-Secure: Internet Security pentru ca e bun si la protectie si la reparat fisiere si este si eficient.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde de calculator, adica de configuratia lui, fiindca daca ai unul vechi, sa zicem un Pentium 2 cu putina memorie si cu frecventa redusa, nu poti rula un Kaspersky sau un Bitdefender, decat poate blocandu-ti total pc-ul.
Acum, daca ai un pc nou, cel mai corect, in opinia mea, e sa consulti site-urile specializate in testarea produselor de securitate si care le certifica.
Eu urmaresc periodic clasarea lor in teste la:
http://www.av-test.org/en/tests/home-user/mayjun-2012/

Pe primele doua locuri la protectie si reparare sunt Bitdefender si Kaspersky (produse cu plata).
Personal, prefer Kaspersky, fiindca cu Bitdefender am avut in trecut probleme (BSOD-uri).

| victorandrei a răspuns:

Nod32

| MCRgurl a răspuns:

NOD32! nu mi s-a virusat niciodata pc-ul cu nod32

| Cryshhtian a răspuns:

Eu folosesc avast, si e foarte bun, adica nu am avut virusi in pc si atunci cand descarc/intru pe un site virusat imi inchide pagina si imi zice cauza, mi-a blocat 3 cai troiani pana acumhappy eu sunt multumit de el

| thestyle a răspuns:

Avast e cel mai bun

| quiX18 a răspuns:

Nici unu, eu de 3 ani nu folosesc nici un antivirus.Instalez odata la jumate de an Windows 7 la 64 biti si merge foarte bine.Nu mi face probleme deloc.Astea cu atinvirusii va amagesc cu pot pentru a face bani, tot ei creaza virusii.Virusii care sunt gasiti de ei sunt doar niste programe malaware care apartin unor programe.

| Robert030 a răspuns:

BitDefender

| Fantomacugheare a răspuns:

Antivirus Norton 32

| adrian_1820 a răspuns:

Norton 32