| alexxx a întrebat:

Care este cel mai bun windows pentru gameri?happy

15 răspunsuri:
| virusake a răspuns:

Linux nu poate rula jocurile, nu stie DirectX. happy
Depinde de gamer. Daca ai un pc mai vechi cu (1-2gb memorie ram), ramai la XP. Daca ai un pc mai high-end, treci la WIN 7, or sa apara multe jocuri ce o sa ceara anumite lucru ce XP-ul nu le mai poate oferi. happy
De exemplu, directX 10 sau mai nou 11. XP-ul nu vede decat pana la 9, restul putand fi realizate decat pe Vista sau cel mai sigur pe 7. happy

| Ronnix a răspuns:

La ora actuala, Windows XP este unul dintre cele mai recomandate, populare si cunoscute sisteme de operare pentru toate clasele de utilizatori.
O zi buna! happy

| Dominicc a răspuns:

Linux e pentru jocuri. Gammeri. la fel si VISTA!

| piktor a răspuns:

7 sau xp
xp cu service pack3 si actualizari la zi duce jocurile fara probleme
da depinde si de calculator.

| thekillerboyka a răspuns:

Doamne! Daca nu stiti nimic mai bine taceti O.o? Laptop e system? si mai presis de atat e avansat? Toate raspunsurile de pe Forumul acesta ma ingrozesc! De aceia mi-am facu acc pe TPU... Doamne... Fereste-i pe cei ce au o nelamurire de incompetentii care raspund fara sa aiba habar despre ce vb! Ca sa ruleze dx11 iti trebuie placa de baza cu PCi 2.1 si o placa video pe masura! dx10 mult dar mult prea putin folosit! Sfatul meu e sa ramai la windows XP daca nu au un system care chiar are pretentii! Si nu va luati numa dupa saracele memorii! pot face 2 g de memorie sa mearga mai bine decat 4 deci iar nu stiti ce vb! repet: daca ai un sistem adevarat ( de fite) bagati 7 taica ^^ dar daca nu. si esti cu adevarat gamer sa ramai la xp ma ingrozesc cei care vb deja de dx11! trebuie sa ai bani pentru asa ceva!

| ionuttz15 a răspuns (pentru thekillerboyka):

Am eu ma dx11... deci daca bag win xp sp3 il vede?

| nisi1t a răspuns:

Daca calculatorul tau are sub 2 GB RAM si nu joci de jocuri ce merg pe Directx 10 atunci iti recomand Windows XP. Altfel pune Windows 7 (ofera suport pentru directx 10 (xp nu ofera), vede memoria mai mare de 2 gb). Ferestete de VISTA

http://blog.nisi.ro/? s=windows

| Dove a răspuns:

Windows 7 ultimate, dar daca vrei sa joci si unele mai vechi xp deoarece atunci nu prea erau pe 7, dar astea mai noi care o sa apara gen dead space 2, cod black ops, ghost recon future soldier, assasin creed brotherhood s. a. m. d iti vor merge perfect, atata timp cat ai si memoria decenta.

| rZv995 a răspuns:

Windows Xp-(Jocuri mai vechi), Windows 7-(Jocuri mai noi)!

| maryus1908 a răspuns:

Windows xp e cel mai bun nu-ti cere multe resurse

| Terapeutul a răspuns:

La ora actuala, Windows XP este unul dintre cele mai recomandate, populare si cunoscute sisteme de operare pentru toate clasele de utilizatori

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel pai bun este windows xp sp2 sau sp3 7 sete pentru systeme avansate adica laptopuri cu memorie ram de 4 gb

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Windows xp

| thelordofthedrinks a răspuns:

Eu zic ca windows xp.

| StefanNumeDeCod a răspuns:

Mai nu conteaza, daca ai un pc bun te joci cum vrei.