| ka2 a întrebat:

Care este cel mai simplu/ieftin mod de comunicare pe care-l cunoasteti in lumea asta excluzand PC-PC? Adica, aveti prieten/ruda in africa... cum vorbiti cu el in afara de calculator - calculator?

Răspuns Câştigător
| adi_7507 a răspuns:

VoIP.

10 răspunsuri:
| adi_7507 a răspuns:

NECC Telecom am folosit si au o acoperire destul de ok, preturi mici, etc.

| Mishoo a răspuns:

Statiile de emisie receptie pentru radioamatori! daca vrei ceva mai modern, foloseste totusi telefonul... alege retelele fixe, exista niste cartele cu coduri... ask romtelecom

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Ka2. merci! Involuntar, vazand la rasp rec, faza cu "ce tot dati cu stupid aici? - m-ai facut sa rad, de numa`! merci!

| anonim a răspuns:

Pai in africa la baza este tam-tam.big grin

| DenissaDeea a răspuns:

La telefon si prin scrisori.

| DenissaDeea a răspuns:

Ma refeream la telefon retea mobila spre retea fixa, findca retelele mobile au contracte cu retelele fixe din aproape toate tariie si au oferte destul de accesibile si gratuitati.ar mai fi o posibilitate prin sistemul de radiolocatie, dar e nevoie de antene foarte puternice, care sa capteze satelitii(probabil se gasesc in dotarea armatei americane sau nasa)...eu acum am revenit la intrebare si am vazut ce mai intrebat, iar stupizii nu ti i-am pus eu, poti verifica.

| ka2 explică:

Adi a zis VoIP - te referi la Zapp? mihaelacorlade... telefonul e scump, iar scrisorile ajung tarziu sad

| ka2 explică:

Care tot bifati "stupid" aici? laughing daca nu stiti ce-i ala VoIP, atunci intrebati, dar nu bifati ca fiind raspuns stupid. Intr-adevar VoIP este cel mai ieftin si lejer mod de a vorbi. Poate mai stiti altul...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Voip buster

| paloma14 a răspuns:

Cu telefonul mobil