| Mark2012012 a întrebat:

Care este diferenta dintre cele trei denumiri design web, creare pagini web si dezvoltator web? Vreau sa fac un curs de calificare si imi arata cele 3 domenii de mai sus. Mentionez ca ultimele doua sunt scrise ca facand parte dintr-o singura calificare. Cand deschid domeniul creare pagini web imi spune ca are in vedere doar detaliile postului denumite dezvoltator web. Va multumesc.

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din cuvant ar trebui sa iti dai seama...
web design - cum arata pagina
crearea paginii web - cred ca iti dai si tu seama
dezvoltator web - stie sa faca mai multe, inclusiv (web design).

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru anonim_4396):

Dezvoltator web stie sa implementeze designul nu sa il faca

suntserios
| suntserios a răspuns:

Design web inseamna creare designului... nu tine de programare ci efectiv de design

dezvoltatorul web este cel care implementeaza designul facut de designer si pe langa implementarea designului (care inseamna doar crearea de pagini) mai implementeaza si functionalitatea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru suntserios):

Pot fi mai multe definitii, ahhh.
Daca vrea una perfecta sa se duca pe Wikipedia.

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru anonim_4396):

Lucrurile sunt clare, designerul face design, developerul implementeaza designul. Nu vad cate definii pot fi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru suntserios):

Nu ma prea pricep la explicat, deci se poate intelege gresit.