| Girly97 a întrebat:

Care este diferenta dintre un administrator si un moderator pe grupele de Facebook? Moderatorul poate sa restrictioneze dreptul unui membru de a posta sau comenta pe grup?

2 răspunsuri:
supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Moderatorii au mai putine optiuni decat administratorii, dar da, pot sa-ti dea ban.

| Isabell27 a răspuns:

Da, moderator daca este si are functia de mod al acelui grup, da poate. Va putea sa stearga postarile care crede el ca incalca regulamentul grupului, poate sa opreasca comentariile unei postari din diferite motive, poate sa dea afara un membru din acel grup daca acesta din nou incalca regulamentul grupului sau sa-i dea block pe grup o perioada, chjiar si definitiv.