| cipicu92 a întrebat:

Care este diferenta intre iPOD Touch si iPHONE4? Singurele diferente care le-am observat sunt urmatoarele: diferenta de pret, diferenta rezolutiei in care actioneaza camera (foto/video), la iPohne poti face update la sistemul de opereare, iar la iPod nu... Va rog sa ma lamuriti si pe mine daca stiti ca vreau sa imi iau iPone, dar am vazut ca iPod-ul face cam aceleasi chestii si e mult mai ieftin.

2 răspunsuri:
rroxi44
| rroxi44 a răspuns:

I-phone este telefon, pe cata vreme I-Pod-ul este ceva mai elaborat decat un MP4, are o capacitate mai mare de hard decat acesta din urma, poti vizualiza filme si asculta radio - dar nu poti sa vorbesti la telefon. Cred ca asta este in fapt marea diferenta. In plus I-phone se pare ca are incorporate si ceea ce poate face I-pod-ul, probabil de aceea este mai scump.

| X a răspuns:

Mai e o diferenta care eu zic e esentiala nu poti suna de pe ipod, nu pot trimite mesaje etc functii specifice unui telefon! asta-i diferenta principala restul is palpabile