| Gshsydydyd a întrebat:

Care este mai bun din cele trei va rog ajutati-ma www.altex.ro/monitor-led-gaba-gl-2222-21-5-full-hd-negru sau www.altex.ro/monitor-led-dell-e2216h-21-5-full-hd-negru sau www.altex.ro/monitor-led-aoc-e2250swdak-21-5-full-hd-neg ru help nu stiu ce monitor sa iau, sunt prea multe.Multumesc!

2 răspunsuri:
| halogen001 a răspuns:

Del si Aoc trebuie sa fie mai bune.
La Del nu stiu daca are si cablu VGA - poate trebuie cumparat separat.

Del are ecran antireflex si rezistent la zgarieturi, consum mic (nu ar trebui sa se incalzeasca in timpul functionarii).

AOC are iesire pentru casti, site-ul aoc merge spre deosebire de site-ul Dell de unde nu am putut descarca manualul de utilizare.

Probabil daca ar fi sa aleg, as alege aoc - macar se poate descarca un manual de utilizare de pe site, iar la accesorii incluse vad Cablu de alimentare, Cablu VGA, Cablu DVI, Cablu audio.

Cel mai bine e sa fie vazute in magazin. Cel care are imaginea mai buna e cel mai bun.

E posibil sa fie si mai bun un monitor cu ecran IPS - am inteles ca unghiurile de vizualizare si culorile sunt mai bune.

Toate cele 3 monitoare sunt cu ecran TN (unghiuri de vizualizare mai mici).

| Gshsydydyd explică:

Daca stiti voi altele mai bune la acelasi pret de la altex sa imi spuneti