| gmxromania78 a întrebat:

Care este mai bun, LCD sau LED (pentru PC -Gaming)? Care e mai bun, LED 20" Acer S200HLBB sau Acer V203H 20"?

2 răspunsuri:
| djdani1 a răspuns:

Eu ti-as recomanda un led cu un timp de raspuns de 2ms, peste 100 de hz si full hd! Daca ai o placa performanta poti sa alegi si un monitor cu displayport.
Bafta!

| AstonMartin a răspuns:

Ca sa fie cat mai bun pentru gaming trebuie sa aiba un timp de raspuns mai mic, gen 2ms, ci nu 5ms. Mergi pe led, consuma mai putin, culori mai luminoase, lcd in scurt timp va fi scoasa de la fabricare de catre marii producatori de displayuri.