| uhegartfea234 a întrebat:

Care este mai bun? win7 32bit, win 7 64 bit, sau win 8.1?

Răspuns Câştigător
| Stufii a răspuns:

Mai bun, zic eu, e Windows 7 pe 64 de biti fata de cel pe 32 de biti.
Windows 8.1 are o viteza mai mare fata de 7, adica booteaza mai rapid, are o securitate mai buna si consuma mai putine resurse. Dar, singurul motiv pentru care nu prea apreciez 8.1 (chiar daca il folosesc) este aspectul. Daca nu te deranjeaza interfata/aspectul, eu zic ca e mai bun 8.1. big grin Bafta!

2 răspunsuri:
| GabrielStn a răspuns:

Intre windows 7 32 bit si 64 bit exista o singura diferenta, si anume: numarul GB-ilor de RAM de care ai nevoie. In rest e unul si acelasi windows. Ai peste 3, 2 GB RAM = 3276 MB disponibili, atunci pune Windows 7 64 bit, dar daca ai sub 3, 2 GB RAM atunci mergi pe 32 de bit.

| ryveenqq a răspuns:

Buna! In primul rand depinde Pc-ul tau, pentru ca daca vrei win7 de 64 ai nevoie de niste cerinte... Iar win 8.1 iti cam limiteaza jocurile, daca esti un gamer + aspectul este cam enervant dupa parerea mea.