| SDavidS a întrebat:

Care este mai buna Samsung Galaxy Tab 10.1 sau New Ipad 16 GB Wifi+4G

1 răspuns:
| marian23213234 a răspuns:

Salut deci sa incepem cu inceputul.Samsung galaxy tab 10.1 are conectivitate 2g+3g noul Ipad are 4g deci la retea e mai buna Dar diferite tari nu accepta.10.1 are sistemul de operare 3.2 momentan dar o sa poti sa ii faci update la ice cream sandwish care bate ios 5. ipad are retina display si Samsung TFT capacitiv 16m culori.La noul ipad trebuie sa instalezi diferite soft-uri cum ar fi jailbreak pentru aplicati sau altecele.Pe 10.1 nu instalezi nici un soft ca sa iti mearga aplicatile.10.1 are tot ce iti trebuie pentru lucru si jocuri. Ipad are o temperatura de 36-37 de grade si este imposibil de tinut in mana, 10.1 prinde minim 24 maxim 32.7.Deci daca vrei o tableta buna 10.1 este ideala!