| gatablog a întrebat:

Care este minimul de spatiu si trafic pentru functionarea in bune conditii a unui blog gazduit pe domeniu propriu?

3 răspunsuri:
| Gabryel32 a răspuns:

2Gb respectiv 1 Gb ram

| gatablog explică:

@ pustius1 - Multumesc pentru raspunsul irelevant!

Stiu foarte bine ce este un domeniu si ce inseamna gazduirea lui. Eu ma refeream la gazduirea unui blog cu domeniu propriu, poate exprimarea "cu domeniu propriu " te-a indus in eroare.

Iata intrebarea mea EXPLICITA, poate ai un raspuns pertinent:

Care este minimul de spatiu pe disc si trafig pentru functionarea unui blog pe platforma wordpress cu gazduire pe domeniu propriu?
(gazduirea poate fi pe subdomeniu gratuit sau domeniu propriu)

MULTUMESC!

| pushtius1 a răspuns:

Deci iarta-ma ca iti zic dar nu ai nici o treaba pune mana si documenteaza-te pe net cu functia aia de la gogu... sa iti explic eu in mare, domeniu = numele site-ului, gazduire = locul unde tii site-ul fizic adica pe un server, iar spatiul si traficul sunt relative, depinde cat de mare ai site-ul, traficul il poti calcula decat dupa ceva vreme cand ai vizitatori si vezi cat papa fiecare din banda... si ti-am acoperit intrebarile, dar e usor sa pui intrebari mai greu e cu search-ul ala