| StancuTerra a întrebat:

Care este treaba cu castigul in urma postarii unor filmulete pe youtube? Dau funda pe cel mai bun raspuns.

Răspuns Câştigător
| AnNéVidoff a răspuns:

Pai dupa ce iti faci cont, setezi la cont sa castigi bani!
Castigi pe view-uri pentru ca iti apar reclame!
Faza este ca nu prea castigi mult, abia castiga astia cu canale de yt mari (din Romania)!
Trebuie sa faci si tu compilation de filmulete amuzante si te-ai scos!
Fa ceva sa placa world-wide (de pe tot globul), ceva sa nu conteze limba decat daca e engleza!
De asemenea, castigi si din gaming in romana!
Funda?

1 răspuns:
| Durbaca_Alex_1998 a răspuns:

Pai tu incarci un video si selectezi producere de bani. E atunci pe pagina cu videoclipul o sa apare reclame. Cu cati mai multi oameni vad videoul cu atat castigi mai mult.Dar in Romaniaa nu se castiga mult.