| anonim_4396 a întrebat:

Care GPU este mai bun? mali 400 MP sau adreno 305?

Răspuns Câştigător
| sltlp a răspuns:

La adreno 305 sunt doua variante in functie de frecventa de la cpu(capabile de 720p sau de 1080p). Daca e a II-a varianta(1080p) e peste mali400mp. Daca e prima, e sub.

| RB26DETT a răspuns (pentru sltlp):

Este de pe Sony xperia L deci ar trebui sa fie acela de 720p
vreau sa compar Samsung galaxy xcover 2 cu Sony xperia L avand in vedere ca au procesoarele asemanatoare si RAM-ul acelasi big grin

| sltlp a răspuns (pentru RB26DETT):

Il depaseste cu mult xperia L.
La xcover2 nu e corect. E mali400 simplu, nu mp. Mp are s2 sau s3. Xcover 2 are mali 400 simplu, care il are si galaxy s3 mini. Cum ziceam, e inferior ca si perforamnta atat cpu-ul cat si gpu-ul(Spre exemplu, neoficial la xperia L daca ii da oc la 1.2 ghz devine brusc capabil de 1080p. La xcover2 ar putea sa ii dea cat vrea, ca si asa abia poate pe hd.
Si mai conteaza si arhitectura(avantaj iar la xperia l).

3 răspunsuri:
| bogboy101 a răspuns:

Ambele dar depinde care este dual core sau cu 1singur nucleu.adreno 305 e mai bun orium