| Try2KillMe a întrebat:

Care imi raspunde la aceasta intrebare cel mai bine are FUNDA! Vreau sa stiu ce trebuie sa fac pentru formatarea unui windows, adica : - Imi trebuie CD? - Ce tasta trebuie sa folosesc pentru meniul Windows Configure - Imi trebuie vreun program? Nu vreau doar sa imi dati raspunsuri la aceste 3 intrebari, vreau sa stiu tot ce trebuie happy MULTUMESC!

Răspuns Câştigător
| tteo92 a răspuns:

Salut!
Ai nevoie asa:
1.Iti trebuie un cd/dvd bootabil cu windows.
2. Stii sa faci un cd/dvd bootabil cu windows? Daca nu, uite aici poti urma pasii din video http://www.youtube.com/watch?v=0Ab8PQ-ziwM&feature=related
3. Dupa ce ai facut cd/dvd-ul cu windows, dai restart la Pc, si apesi ori delete ori f12 si mergi la optiunea „bootable" si dai sa booteze de pe dvd, o sa iti scrie acol in bios mai multe ca ai, dvd=rw, Hard disk, etc, tu alegi sa dai pe dvd-rw apoi iesi din bios si apesi orice tasta cand iti apare „press any key, si de aici incepe instalarea windows-ului.
Bafta!

1 răspuns: