| n3offycial a întrebat:

Care laptop este mai bun pentru gaming? Asus Intel-core i5-3317U 1.7GHz, nVidia GeForce GT 740M 2GB DDR3 sau. Sony Vaio. Intel Pentium 2020M 2. 4GHz, AMD Radeon HD 7650M 1GB DDR3 Windows 8

7 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Asus-ul are un avantaj serios fata de Vaio in gaming.

| bogdan324 a răspuns:

Mai bine nu iti iei laptop pentru gaming, fa-ti un pc pe piese si le bati pe alea

| hp8510p a răspuns:

Asus...chiar daca procesorul are 1. 7ghz el are turbo boost pana la 2.6 si placa video este superioara

| Me2 a răspuns:

Asus este cu mult peste acel Sony, atat pe partea de procesare cat si pe partea video

Răspuns utilizator avertizat
| D3letrix a răspuns:

Ia-ti un i7 la Asus si e cel mai bun.Dar tot Asus ramane pentru ca are placa video mai buna.

| vladutik a răspuns:

Eu as opta pentru o doua varianta (Sony) deoarece are acei 2.4 GHz. Orcum daca vrei ceva pentru Gamming i-ati PC. La banii aia iti iei ceva de-ti merg toate jocurile laughing. Funda?