| Perrystain a întrebat:

Vreau sa imi cumpar un laptop si nu am idei. Vreau unul performant(daca se poate windows 7-8) Daca aveti niste idei...
Eu am gasit doua care imi plac: http://www.mediadot.ro/......ws-8-negru sau http://www.altex.ro/......-windows-8 care credeti ca e mai bun?

2 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Dintre cele 2 mai bun este Sony. Iti fac si eu o recomandare mai buna decat cele 2
http://www.avcenter.ro/......black.html

Bafta!

| relian a răspuns:

Nu ce windows ruleaza pe el arata ca este mai bun.Trebuie sa te uiti la ce processor are si ce placa video are un laptop.Aia este tot ce conteaza la inceput pentru un laptop.De ce? Pentru ca in cazul laptopurilor procesorul si placa video sint sudate sint lipite de placa de baza si nu mai poti face nimic dupa.Adica nu mai poti upgrada procesorul si placa video.Ca urmare sa urmaresti ca aceste doua chestii sa fie cit mai performante posibil, bineinteles la banii de care tu dispui.Hardul si memoria pot fi la minim pentru ca oricind se poate schimba. Apoi dimensiunea ecranului care tu o alegi de cit vrei de 13 de 15 de 17 inchi si in rest daca ai mai multe optiuni cauta sa cumperi unul de un brand ceva mai sus.Din cele aratate de tine Sony ar fi mai bun dar acum depinde si de ce bani dispui.Ca branduri daca este Sony si Samsung sint cele mai reusite.Acer sint ieftine cu multe chestii pe ele dar nu sint mai stabile decit Sony sau Samsung.Si asa ca prorpietati samsungul este sau era cel mai tare laptop ce eu l-am vazut prin magazine si asta nu in Romania.Am gasit un Samsung de 17 inchi cu totul de top. Avea unltimul processor i7 mobile. avea cea mai mare placa video ca marime si ea radeon parca si asa mai departe.Am cautat si la Acer si la Sony si la Lenovo dar nici unul nu se apropia de seria7 de la Samsung.Asta acum citeva luni si costa 1500$.Dar atunci cind nu ai bani eu asa recomanda in cazul laptopurilor procesorul si video sa fie cit mai bune posibil si restul le upgradezi pe parcurs.Bafta