| Eugeniusu a întrebat:

Care obiect consuma mai mult curent intr-o casa? Masina de spalat, frigiderul, televizorul care functioneaza aproape toata ziua, laptopul care este mereu in priza si il folosesc toata ziua? Va rog sa imi faceti niste procente cu consumul aproximativ la aceste obiecte. Sa stiu si eu care consuma mai mult, care mai putin. Dau funda si vot, multumesc!

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In ordine ar putea fi frigiderul, masina de spalat, televizorul si laptop-ul.
Tu poti face singur procentele, in functie de puterea fiecaruia si orele de functionare, noi n-avem cum face, neavand datele necesare.

4 răspunsuri:
| MskDesign a răspuns:

Masina de spalat consuma cel mai mult.

| Robert2526 a răspuns:

Masina de spalat - Depinde de marca, intre 0.65h KW si 0.85 KWh
Frigider - intre 0.04 KWh si 0.12 KWh
Televizor - intre 0.033 KWh si 0.042 KWh
laptop - intre 0.033 KWh si 0.043 KWh

cifrele de sus sunt pentru o ora de functionare

| Silvia93 a răspuns:

Masina de spalat, eu tin laptop, frigider si tv toata ziua in priza si am doar 40 lei la enel
dar cand bag masina de spalat imi vine 100 aproape

| bogdanbor a răspuns:

Masina de spalat consuma cel mai mult, depinde cat e folosita, apoi frigiderul, care banuiesc ca e permanent in priza, apoi televizorul si apoi leptopul!