| ThePrinceOfAllSaiyans a întrebat:

Daca televizorul e in priza dar nu e pornit, consuma curent?

13 răspunsuri:
| viavo a răspuns:

Salut! Raspunsul corect este dat de Laslea_Ioan_1972

| LasleaIoan1972 a răspuns (pentru viavo):

Multumesc de apreciere

| viavo a răspuns (pentru LasleaIoan1972):

Nu ai pentru ce. Esti esti pasionat de electronica, sau?

| LasleaIoan1972 a răspuns (pentru viavo):

Tehnician electronist de 25 ani

| viavo a răspuns (pentru LasleaIoan1972):

Banuiam eu ceva. Am citit mai multe din raspunsurile tale.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă nu e pornit, nu consumă.

| mihai69 a răspuns:

Majoritatea, da.

| anonimg a răspuns:

Consumă, dar nesemnificativ.
Cred că este mai bine să îl ții în priză, pentru că se uzează mai puțin decât dacă l-ai scoate mereu din priză.

| Nemessys a răspuns:

Da, insa foarte putin. Nu ai un beculet in partea de jos a televizorului? Ala ca sa stea aprins, consuma curent.

| Digikey a răspuns:

Depinde de marca si model. Unele au un intrerupator care opreste tot altele mai lasa F putin curent pentru functionarea receptorului de telecomanda.

| MaryMaria333 a răspuns:

Poate nu ii dam importanta dar jos, chiar si cand nu e pornit, ca la calculatoare, este o luminita( la tv ii jos de tot sub display). Sti ce zic...ey, cand nu-i pornit avand in vedere ce am spus mai-nainte, se consuma un pic de curent doar pentru atat! Pt o luminita!
Ce sa mai vorbim cand e si pornit...

| LasleaIoan1972 a răspuns:

Da,este consumul de standby adica de pauza, nu e doar un led, acest consum difera si este intre 2-10w,adica in 4 zile 1kw in standby

| Lovelypeaches100 a răspuns:

Da! Ca orice alt device de altfel