| CreEppY a întrebat:

Care PC este mai bun dintre acestea la performante de gaming?

http://www.cel.ro/......640-2gb-l/

sau

http://www.pcgarage.ro/sisteme-pc-garage/pc-garage/storm -3400/

Eu cred ca Maguway dar va rog sa imi raspundeti, multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| Violente a răspuns:

Cu siguranță al doilea!

| CreEppY explică (pentru Violente):

De curiozitate, de ce Storm 3400?

| CreEppY explică (pentru CreEppY):

Am vazut ca la Storm la placa video, memoria instalata e de 1024 MB si la Maguay memoria instalata e 2000 MB, nu e mai bun Maguay, nu imi raspunde :
"Fa ce vrei, eu doar ti-am zis", explica-mi, ca nu sunt asa mare cunoscator al PC-ului.

| Violente a răspuns (pentru CreEppY):

Pentru ca ai in procesor potent in adevaratul sens al cuvantului, îți duce orice si nu te limiteaza la ABSOLUT nimic. Nu mai vorbim despre placa video care MAI ALES, este o versiune TI. happy

| CreEppY explică (pentru Violente):

Ok, ma bucur ca Storm este mai bun pentru gaming si merita cumparat.Multumesc foarte mult!

| CreEppY explică (pentru Violente):

Apropo, are 8 RAMI PC-ul, nu?

| Violente a răspuns (pentru CreEppY):

Da. Si sunt cel mai bun PRODUCĂTOR, HyperX.

8 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Procesorul este acelasi deci amindoua la fel.Video cred ca al doilea o are mai buna.Ai intrebat pai de ce ca aia prima este mai mare.Este mai mare ca si capacitate dar nu ca viteza si mai stiu eu ce.Este ca si cum ai compara un hard de 1T de 5400 rpm si unu de 500gb de 7200 rpm.Deci tu ai nevoie de performanta nu de capacitate doar.Deci ala al doilea are video mai buna.Ramul este mai bun la al doilea.Asa amindoua sint la fel ca capacitate dar viteza este mai mare la al doilea daca vezi are 1600 fata de 1333 cit are primul.Cifrele alea asta arata viteza memoriei ram.Si cam asta cred ca e cam tot ce face diferenta.Si placa de baza este mai buna tot la ala al doilea, citeste specificatiile.Deci ala al doilea este mai bun, deci si pretul arata pina la urma, ca nu au pus aia asa pretul doar la plesneala, ca altfel n-ar vinde nimic.Dar este bine ca ai intrebat desi tu deja credeai ca primul este mai bun, deci credeai gresit.

| SpecialistIT a răspuns:

Nici unul nu merita, costa enorm prea ceea ce ofera.
Iti recomand asa ceva: http://www.mediadot.ro/wishlist/27876/
Mediadot ofera ansamblare GRATUITA.
Ai placa video MULT mai buna si configuratia e cu peste 200 lei mai ieftina.

Bafta!