| CrystyTheBest a întrebat:

Care PC este mai bun la gaming?
Ar merge GTA 5 sau Assasin Creed 3, 4?
http://www.altex.ro/......la-alegere
http://www.altex.ro/......570d-linux

Răspuns Câştigător
| Jipa95 a răspuns:

Primul este mai ok, acela cu r7 240. Dar Assasins creed unity nu duce. GTA V si AC4 o sa le ruleze destul de ok. Preset low-medim.

Bft!

| CrystyTheBest explică (pentru Jipa95):

Intrebarea asta am pus-o sa vad daca sunt bune astea de la myria =_+ =)

| VladyXR a răspuns (pentru Jipa95):

=]] r7 240 la GTA V si AC4, cata prostie ma laughing

11 răspunsuri:
| anonimguy3 a răspuns:

Cred ca ar merge AC1 sau 2 daca vrei, GTA V in vise poate.

| RaresQzby a răspuns (pentru anonimguy3):

Eu am primul calcultor din topic si are placa video dedicata, merge ac3 si ac4 pe setarile default (mediu) foarte fluent, doar in bataliile navale cand jefuiesc nave (cand personajul e deja pe ele si se lupa) merge mai incet/ cu lag/ cu intarziere. League of Legends merge pe high (setari maxime) cu aprox 66 FPS-uri dar le-am blocat la 60. Merg de asemenea toate assassin's creed pana la 4 (liberation nu l-am incercat).

| VladyXR a răspuns:

Nici unu nu ar merge, calculator slab, placa video integrata si inca te astepti sa mearga? Assassin Creed 3 nici nu se va porni, mai pe scurt toate praf.

| CrystyTheBest explică (pentru VladyXR):

Asta cum ti se fare http://www.altex.ro/......la-alegere

| VladyXR a răspuns (pentru CrystyTheBest):

Ce site frate..eu mereu ma orientez pe placa video la frecventa procesorului grafic, dar asta nici nu arata, dar se pare ca am vazut pe PC Garage care e, e ok sistemu, merita.

| RaresQzby a răspuns (pentru VladyXR):

Eu am primul calcultor din topic si are placa video dedicata, merge ac3 si ac4 pe setarile default (mediu) foarte fluent, doar in bataliile navale cand jefuiesc nave (cand personajul e deja pe ele si se lupa) merge mai incet/ cu lag/ cu intarziere. League of Legends merge pe high (setari maxime) cu aprox 66 FPS-uri dar le-am blocat la 60.

| KLiNK a răspuns:

Ca procesor, prima este mai buna, ca placa video, a doua. Acum depinde de tine ce alegi. Assassin Creed 3 ar merge pe al doilea sistem. Assassin Creed 4 de asemenea. GTA 5 nu sunt sigur.

| FatUglyVirgin a răspuns (pentru KLiNK):

Glumesti nu-mi merge mie ac4 cu un fx 6300 si un hd 6670 ddr5. dabea merge pe low cu 30 fps

| VladyXR a răspuns (pentru KLiNK):

Frate,in vise ar merge AC4 si AC3, tu nu intelegi ca jocurile au nevoie de placa video dedicata? Invatati odata, integrata e doar pentru bussines, multimedia jocuri slabe etc.