| diNNozo a întrebat:

CARE PLACA VIDEO VI SE PARE MAI BUNA PENTRU JOCURI GEN : FAR CRY 3. BATTLEFIELD 3. CRYSIS 3 ETC.

ASTA?
http://www.emag.ro/......E1LFKBBBM/

SAU ASTA?

http://www.emag.ro/......EV8DKBBBM/

dau funda. astept pareri!

Răspuns Câştigător
| sltlp a răspuns:

Ce porcarie, sa dai 100 lei pe un oc... Lucru care il faci in 20 secunde cu un programel. Nu merita diferenta(in alte cuvinte). E adevarat, racirea e mai buna, dar nici la cea de 500 lei nu sunt probleme.
La pcgarage.ro, ai o varainta mai buna. http://bit.ly/14rcEN0 radeon 7790, peste oricare din cele 2 de mai sus. Poti sa folosesti voucher-ul 6WXBQPKQ daca vrei o reducere de 1% la pcgarage.ro
Eu zic sa te grabesti la pcgarage, deoarece au o promotie foarte ok: voucher ~80 lei sa cumperi ulterior alt produs, ce vrei tu, plus 3 jocuri video gratuite( pe care le poti vinde daca nu le vrei si anume: BioShock Infinite + Tomb Raider + Far Cry 3 Blood Dragon -toate sub forma de cod) si placa video are deja o reducere de 10%.

| diNNozo explică (pentru sltlp):

Multumesc. big grin as dori sa te mai intreb... eu am procesor amd sempron 140. 2, 7 ghz... ar merge macar far cry 3 la medium sau macar la low? daca cumpar placa video pe care mi-ai recomandato? big grin

| diNNozo explică (pentru sltlp):

Deci daca cumpar placa asta video. primesc cadou + 3 jocuri?

| sltlp a răspuns (pentru diNNozo):

Da, placa video are o reducere mare, si primesti vouchher de 15% din pretul placii video, plus 3 jocuri(cele de care ti-am spus, sub forma de licenta electronica). Eu zic sa profiti de promotia asta de la pcgarage. Daca ai avea procesor ok, farcry3 ar trebui sa ruleze chiar pe high, pe 1080p.
Procesorul ala o sa traga placa video puternic in jos. Chiar daca ai alege si un gt 630, care e de 3-4 ori mai slaba decat 7770/7790, procesorul tot o sa limiteze puternic.
Sfat: dupa ce cumperi placa video, incearca sa faci un upgrade cat de rapid la procesor, ca sa te bucuri de performanta placii video. Cat despre procesor, sa cumperi macar un amd phenon II x4 dupa, ca sa faca echipa buna happy

| diNNozo explică (pentru sltlp):

Multumesc foarte mult! big grin

| sltlp a răspuns (pentru diNNozo):

Vezi ca acea campanie cu 15% voucher expira maine. Sa te grabesti.

| diNNozo explică (pentru sltlp):

Deci stai unpic. ca nu inteleg... comand produsul. il primesc. il platesc. si dupa primesc inapoi 15% din pretul lui?

| sltlp a răspuns (pentru diNNozo):

Nu primesti bani in mana. Primesti un voucher. Cu acel voucher, ii poti cumpara ceva de la pcgarage de 80 lei sau mai mult. Dar asta doar dupa ce faci comanda. Mai ai 8 minute.

| sltlp a răspuns (pentru sltlp):

Ma rog, 1 zi si 8 minute erau... Citeste regulamentul campaniei pentru acei 80 lei, ca altfel e posibil sa nu ii folosesti. Oricum, trecand epste cele 99 de promotii, placa este superioara la 7770, iar diferenta reala la performanta se observa pe un pc cu cpu ok.

| diNNozo explică (pentru sltlp):

Ok mersi foarte mult. am sa o cumpar dar vreau sa te mai intreb. ceva. oare o sa se potriveasca la slot? eu am pci express. si placa e pe pci. express 3.0? oare va merge pe slot?

| sltlp a răspuns (pentru diNNozo):

Da, o sa fie ok. E compatibila.

12 răspunsuri:
| SpecialistIT a răspuns:

Salutare.

Recomandarea mea e super simpla:
- ieftin: http://www.mediadot.ro/......dition-oc/ - frecvente uriase si calitate +++
sau
- scump: http://www.mediadot.ro/......-overclock - versiunea mai noua de 7770, mult imbunatatita

Iti recomand cu tarie MediaDOT, e un magazin serios, unicul magazin de gaming. Uite de asemenea ce showroom superb pot sa aiba: http://www.mediadot.ro/showroom

De asemenea, poti cere GRATIS update de bios la placa de baza, un lucru total recomandabil.
Tot GRATIS poti beneficia de ansamblare a PC-ului in cazu' in care nu ai timp sa nu te pricepi foarte bine la asta, tot la MediaDOT ( www.mediadot.ro ).

Ma bucur ca am putut sa te ajut. Sa te bucuri si tu de placa video.
Daca te mai pot ajuta cu ceva, orice, te rog, nu ezita sa ma cauti.

Sanatate si bafta!

| VyKond a răspuns:

Diferenta este foarte clara. La Sapphire ai Vapor-X, freq de 5200 mhz la memorie, insa daca vrei sa dai 100 lei in plus pe Sapphire ti-l recomand calduros. In plus si la Sapphire ai program de OC ( TriXX ).

Bafta!