| 122324354453465 a întrebat:

Care procesor e mai puternic dintre quad core si i3?

8 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Ce procesor quad-core. Ca quad-core e si i5 si i7-ul laughing

| RAY a răspuns:

Personal cred ca totul depinde de multe ramii in special, memoria cache, temperatura etc pe un windows 8 i3 mergea perfect nou cumparat

| al3xander a răspuns:

Depinde de model. modele de I3 sunt dual-core cu cate 2 threat-uri pe core deci e ca si cum este quad-core insa cele de la I5 sunt quad-core cu cate un threat pe core deci sunt mai performante. pe site-ul asta http://ark.intel.com/ gasesti detalii despre procesoarele de la Intel.

| SouLIce a răspuns:

Depinde si ce quad core este, pentru ca nu compari i7 cu i3 (i7 este quad core)

| AlecsRvaSpunePa a răspuns:

I3 in conditiile in care ai si 8GB RAM DDR3

| OmuNegru2 a răspuns:

Pai daca stam sa o luam logic i3 de obicei nu are 4 Nucle, iar quad core prin notiunea cuvantului inseamna 4 Nuclee. Deci alege un quad core http://bit.ly/1nfcn59

| Vlad2013 a răspuns:

Quad core nu e un procesor, ci numarul de nuclee ale unui procesor.

| kingsinatuo a răspuns:

I3 happy