| Mihail2020 a răspuns:

Salut!
Nu mai faceti linkurile asa mari, mai scurte.Atunci cand alege cineva intrebare imi arata un link lung iar multi utilizatori nu raspund.(Fara suparare).
Uite linkuri prescurtate.
http://bit.ly/JjMXFk
http://bit.ly/1j6vD7c

Iar acuma raspunsul.
Al doilea link are doar 2 lucruri fata de primul:
O grafica mai buna si un turbo boost o viteza mai mare la aplicati sau programe sa ruleze mai bine atata.

Primul link are mai multe lucruri fata de al doilea:
-consuma mai putin W
-Max memorie Bandwidth=25.6Gb/s
-Intel ® Virtualization Technology (3D).
-Intel ® VT-x cu tabelele Page extinse (paginile de internet care ei extensi si consuma mult CPU el iti reduce).
-Intel ® 64 (merge si cateva programe de 64bit)
-Intel ® My WiFi Technology (ruleaza foarte bine si Wifi fata de alte calculatoare sau pc).
-Tehnologie îmbunătățită Intel ® SpeedStep
-Tehnologii de monitorizare termica
Tehnologia Intel ® Identity Protectectie
Si sunt multe dar nu iti explic acuma pe toate ca n-are rost.

Deci primul link este bun acel procesor.
Si sa dai click pe ambele linkuri pe care ti le-am pus sa vezi ca merge prescurtate linkurile da ai cont la Emag?
Mult Succes la cumparare.