| WoT a întrebat:

Care Sistem de operare este mai eficient: Windows XP,Windows 7, Ubuntu,MAC OS X?

7 răspunsuri:
| EmiiLoveYou a răspuns:

Eu m-am obisnuit cu Windows XP si mi s e pare cel mai simplu de manevret si cel mai bun.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca vr pentru gaming : Windows 7, Programare sau navigare internet recomand Linux si Ubuntu.(Xp e varianta veche de windows e bun si ala de gaming doar ca odata ce calculatorul tau are cel putin 1GB ram poti pune windows 7 si sa te joci ce vr si cum vrei). Saptele e cel mai eficient in multitasking, gaming etc.

| unknownn a răspuns:

Depinde la ce-l folosesti, daca il folosesti la gaming, poti folosi Windows 7.
Pentru programare si net, iti recomand un sistem linux(nu neaparat Ubuntu, pentru ca e cam cel mai praf in domeniul asta)
Si Mac OS pentru multimedia.
Bafta!

| dannyel86 a răspuns (pentru EmiiLoveYou):

Confirm cele spuse! Recomand XP!

| Rollwo a răspuns:

Sincer? Eu folosesc W7 dar cel mai rapid la comenzi este Ubuntu.

| sltlp a răspuns:

PAi mac os x e putin mai diferit. Nu stiu daca il poti compara atat de usor, deoarece se isntaleaza foarte greu. Dar in medie, recomand w7 sau ubuntu, in funtie de utilizare.

Răspuns utilizator avertizat