| AdelinuKozma a întrebat:

Care sunt cerintele minime pentru Windows 7?

4 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Windows 7 starter
Un procesor dual core de 1, 5 Gz sau mai rapid, 2 Gb ram, GPU 128 mb
Windows 7 home premium x86
procesor dual core de 2 gz sau mai rapid, 3 Gb ram, placa video de 256 Mb sau mai mult cu accelerație 3D
Windows 7 profesional, Home, Enterprise x64
Procesor quad core de 2 gz sau mai rapid, Ram 4 Gb minim sau mai mult, GPU 512 mb sau mai mult cu accelerație 3D.
minciunile comerciale Microsoftiste s-au informat de mult. Tetat si dovedit
Succes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In link-ul dat sau pe siteul celor de la windows 7, cerinta e de 1 giga ram.Atat mananca windows 7. Dar ca sa mai tii un antivirus si vrei sa si joci jocuri sau sa navighezi, mai trebuie si pentru acelea rami.Deci,un giga nu ajunge decat sa intri in windows 7. daca mai deschizi si altcev a, merge f greu.Cu un giga ram. Trebuie cel putin doi giga ram si procesor de 2.00 ca sa mearga si pe altceva, nu numai sa intri in windows.

| Nero a răspuns:

Recomandat procesor de 2ghz+, 2 gb de ram si placa video de 128

| Antonescu13 a răspuns:

Accecează această pagină pentru mai multe informaţii: http://windows.microsoft.com/ro-ro/windows7/products/system-requirements