| BeInnocent a întrebat:

Care sunt diferentele dintre o retea de telefonie fixa si una mobila?

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Diferenta cea mai importanta este infrastructura. pentru telefonia fixa sunt montate cabluri din stalp in stalp, pentru cea mobile antene de emisie din loc in loc

| Niiiicu a răspuns:

Pai diferente de pret mai intai si apoi faptul ca fixul nu il poti lua dupa tine pe cand celularul care este pe retea mobila il poti luabig grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cea mai mare diferenta este :
Nu esti afectat de radiatiile telefonului (celui mobil) Ce este mai important decat sanatatea? Sper sa iti placa raspunsul.

| PanaceuUniversal a răspuns:

Retea Fixa - multe fire
Retea Mobila - fara fire!

| maf16 a răspuns:

Sunt exact cum le sugereaza si numele. Cea fixa este acasa si ce-a mobila o poti avea oriunde. Telefonul fix si telefonul mobil. Sper ca te-am ajutat. Funda?