| Kimy2009 a întrebat:

Care tableta e mai buna Allview Alldro 2 sau IPad mini?
De ce?
(as vrea sa imi dati cat mai multe informatii despre fiecare inclusiv pretul) big grin

3 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Mergi pe prima variantă, prețul este în funcție de vânzător.
Pa, pa.

| Anonim0100 a răspuns:

Buna, pai cum sa compari tableta romaneasca, cu Ipad Mini? Ipad mini are rezolutie mai mare mai multi piexeli pe inch, arata mult mai bine decat Allview, si Allview este buna dar e mai low cost asa. Ipad mini costa in jur de 1600 lei la, Emag, Allview costa9 900 lei. Succes!

| TAVITAVUTZU2000 a răspuns:

Tableta are un ecran proportionat 4/3 de 8 inch, procesor Samsung ARM Cortex A8, conectivitate Wi-Fi, camera foto frontala si ruleaza cel mai raspandit sistem de operare - Android, care suporta Flash.Ecran strălucit, cip A5 puternic, cameră FaceTime HD, cameră iSight cu înregistrare video HD de 1080p, wireless ultrarapid și peste 300 000 de aplicații gata de descărcat din App Store. iPad mini arată și se comportă ca un iPad, doar că este puțin mai mic. Ipad este mai bun doar ca nu cu multe caracteristici fata de Allview alldro 2, iar pretul este mult mai mic al tabletei Allview alldro 2 de 900 lei, iar ipad mini 1600.Deci eu spun Allview alldro 2.Succes!