| andrey1412 a întrebat:

Care tableta e mai buna, o tableta cu Windows 8.1 ( http://www.emag.ro/tableta-asus-transformer-book-proceso r-Intel-174-quad-core-atom-small-sup-tm-sup-small-z3775- 1-46ghz-10-1-touch-screen-2gb-500gb-64gb-emmc-Intel-174- hd-graphics-windows-8-1-gray-t100ta-dk026h/pd/DMSLZBBBM/ ), una cu Android de la Samsung ( http://www.emag.ro/tableta-samsung-galaxy-note-10-1-16gb -wi-fi-3g-4g-bluetooth-4-0-android-4-1-white-sm-p6050zwa rom/pd/D7Z9JBBBM/ ) sau un iPad ( http://www.emag.ro/apple-ipad-air-cellular-16gb-4g-silve r-md794hc-a/pd/DY8PJBBBM/ ). Eu ma gandeam sa imi iau acel Asus, nu stiu daca se merita, acum am o tableta Samsung galaxy note 8, iPad este limitat si nu cred ca o sa imi iau), poate Note 10.1 e o solutie mai buna? Acel Asus are si un hard disk inclus in tastatura, de 500GB deci e si laptop e si tableta. Dar acum nu stiu daca va rezista tableta aia, eu as vrea sa o folosesc pentru navigat pe internet, ceva jocuri pentru windows, messenger, skype si photoshop. Voi ce ati alege dintre cele 3 tablete de mai sus?

Răspuns Câştigător
| euAnonim100 a răspuns:

Android! Android e cel mai fiabil si rapid OS! Rezista in timp, fata de Windows!

Dar iPad-ul fi sigur ca e super, desi inca nu am incercat nimic de la Apple!

Deci, in concluzie ar fi acest top:
1.Android Tablet
2.IOS Tablet (IPad)
3. Windows Touch Tablet!

Sper ca te-am ajutat! Funda?

2 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Acel Asus e cu windows. Retine, Windows! Windows-ul e cel mai prost optimizat dintre toate. E drept, poti instala ce vrei, dar nu prea as zice ca-i tableta.
Mai departe, eu recomand ipad-ul. Chit ca o sa se gasesca altii contra. Da, esti limitat. Dar ai o senzatie de calitate, bateria tine mult si ai actualizari de soft. Plus ca nu o sa se intepe odata. Calitatea in casti este foarte buna deoarece folosesc componente de buna calitate. Oricum, daca vrei o investitie care sa reziste in timp, si sa nu se devalorizeze, ia ipad-ul: ( http://bit.ly/1o9sL5G ).

| SouLIce a răspuns:

Eu sunt de parere ca acel Asus este cea mai buna alegere...ai 2 in 1 tableta si laptop