| anonim_4396 a întrebat:

Casa unor vecini din apropiere a fost jefuita acum o luna cat timp ei erau plecati din oras. Aveau o singura camera de supraveghere. Recent, si-au montat o a doua camera. Langa aceasta camera au montat ceva care emite o lumina albastra pe timpul noptii.

Ce este acel dispozitiv care emite acea lumina albastra?

Răspuns Câştigător
| dullcat a răspuns:

Degeaba isi dubleaza camerele.Hotii nu zambesc frumos la camera si nici nu actioneaza cand esti acasa.De aceea nu e ok sa pui poze cu tine din vacanta decat dupa ce te-ai intors, ca sa nu-i anunti ca locuinta ta e libera pentru furt.Nici cu vecinii care sunt gura sparta nu ar trebui vorbit prea mult fiindca nu poti sti daca ei intra vorba cu acestia pretinzand ca te cunosc, ca sa afle cand pleci si cand vii.

Asta imi aminteste de un caz al vecinilor de langa parintii mei.Au intrat noaptea in curte sa le fure gainile si cei din casa (mama, copilul si bunicii) se uitau pe camere cum le fura, prea speriati ca sa faca ceva.

1 răspuns:
Bula
| Bula a răspuns:

Poate fi aproape orice dispozitiv, care contine un bec/Led albastru.