| ArisAlexandru a întrebat:

Mi-am montat o camera de supraveghere.
Cat timp am voie sa stochez inregistrarile video pe un hdd?

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

E camera ta, hd-ul tău deci cât îți dorește inimioara ta

| relian a răspuns:

Cit timp ai voie sa stochezi inregistrarile? Cit vrei tu, si sute de ani, asta daca e posibil laughing
Dar daca il lasi acolo, ala va umple acel hard si o va lua apoi la la capat, dar stergind primele inregistrari si tot asa.

Nu trebuie sa le stergi tu, lasi sistemul sa faca el cum stie.Tu de regula ai acea camera pusa acolo in caz ca se intampla ceva da? Ei daca se intampla ceva, atunci te duci si derulezi inregistrarea pe ziu respectiva, si vezi ce s-a intamplat.

Sigur nu observi tu ceva intimplare dupa 1 an, de regula oamenii observa atunci pe loc, sau in cateva zile, depinde ce situatie este, ce s-a intamplat etc.Iti sparge cineva usa la casa cit tu esti in vacanta, vii acasa, normal vezi usa sparta, te duci in zielel cit ai lipsit si cauti, afli cine a intrat.

Cu cit hardu ala este mai mare ca si capacitate, cu atit vei putea pastra inregistrarile mai mult timp.Dar cum zic la un mom dat vor fi sterse si peste ele se voir face altele.