| anonim_4396 a întrebat:

Cat se tine o baterie de tel la formatat.

Răspuns Câştigător
| bellekamms a răspuns:

12 ore, iar telefonul trebuie sa fie descarcat complet si lasat la formatat inchis.Se formateaza de 3 ori.

3 răspunsuri:
| frvtel a răspuns:

16 ore primele 3 incarcari.

| ionutz49 a răspuns:

Bravo raspuns castigator, dar nu laughing).
Telefoanele de generatie noua adica cele care au baterie li-polimer nu mai trebuie formatatewinking.
Asta sa stii nu se mai tin la formatat, il lasi 3 ore sa se incarce complet si gata.
Tu crezi ca un telefon daca s a incarcat dupa 3 ore, mai se incarca?

| Atotstiutorul a răspuns:

In principal telefoanele de generatie noua dupa 2007-2008 nu mai trebuie formatata bateria. dar exista tot felul de variante de formatare a bateriei, eu nu o stiu decat pe asta probabil ca o sa auzi mai multe variante: pui telefonul la incarcat pana se incarca la maxim iar dupa accea il pui din nou cand s-a descarcat complet repeti pasii de 3 ori.