| DoarEu291 a întrebat:

Ce alegeti dintre Asus si Lenovo? De ce?

9 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Nu sunt diferente, eu unu in cei 5 ani de experienta nu am facut nici o diferenta, personal am Lenovo de aproape 3 ani, este ok si Asus este

| Celcestietot a răspuns:

Cred ca Asus.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Intrebare absolut debila, ca si cum ai intreba ce alegi intre Mercedes si BMW. Nu compari branduri. NICIODATA! Vrei sa compari UN ANUME Asus cu UN ANUME Lenovo, atunci mai discutam. Altfel, discutia nu are sens si iti vor raspunde numai habarnisti care vor zice una sau alta fara nici o baza reala.

| TristanTzara a răspuns:

Am o experiență proastă cu Lenovo deci zic Asus.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru TristanTzara):

Daca nu ai o experienta proasta cu macar 5 laptopuri Lenovo, nu mai minca cacao. Asa si eu am experienta proasta cu 3 DVD writere Asus, cu o placa video Asus, cu doua harduri WD, dar uite ca nu ma apuc sa aberez pe aici ca unele sau altele sunt naspa.

| Frank51 a răspuns:

Aleg oferta cea mai buna la momentul respectiv tinand cont absolut doar de specificatii.

| Simpatic a răspuns (pentru Frank51):

Cel mai smart raspuns, iar eu pot sa adaug ca dintre laptopurile de gaming ASUS are preturi usor mai mic decat LENOVO pe aceeasi gama de dotari, sau la acelasi pret dar cu o configuratie putin mai buna.
Dar la general nu cred ca se poate spune ca X sau Y e mai tare-n brand!
La fel cum cineva amintea de BMW vs. Mercedes, desi e clar ca mercedes este peste BMW, asa a fost mereu de cand s-au infiintat si asta o spun vanzarile, know-howul sau prestigiul fiecaruia in parte etc
Lupta ASUA vs Lenovo ma duce cu gandul cand eram mici si ne dadeam ciumegi cu intrebari proaste gen care este mai tare BATMAN sau SUPERMAN, BATMAN SAU SPIDERMAN, bruce lee sau van damme etc

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Lenovo a cumparat partea de PC a IBM. Deci ar trebui sa fie o firma buna. Tinand cont ca este, insa, o companie chineza din Beijing... nu prea merge. ASUS este totusi din Taiwan care are o experienta mai mare in domeniul produselor performante. Eu as alege ASUS.

| LilPleito a răspuns:

Eu zic Asus, pentru performante si raport calitate-pret.